Най-малко 5 души са загинали, а други поне 25 са били ранени при руски

...
Най-малко 5 души са загинали, а други поне 25 са били ранени при руски
Коментари Харесай

Зеленски: Русия планира да атакува нашите атомни електроцентрали

Най-малко 5 души са починали, а други най-малко 25 са били ранени при руски въздушни удари по няколко града в Украйна. Междувременно президентът на страната Володимир Зеленски заяви, че Русия планира да атакува киевски електроцентрали.

Вижте във видеото.

Президентът на Украйна Володимир Зеленски изиска от Организация на обединените нации да принуди Русия да съблюдава Устава на организацията. В речта си, произнесена пред Съвета за сигурност през вчерашния ден вечерта, той подсети на нациите, че войната не може да бъде спряна или забравена. Зеленски добави, че войната не може да завърши единствено с мирни договаряния и че са нужни дейности. Той произнесе речта си на британски език. 
Путин е нарушил толкоз доста интернационалните правила и правила, че няма да спре самичък. Русия може да бъде принудена да реализира мир. И тъкмо това е належащо. Тя е и единствения агресор в тази война, единствения извършител на Устава на Организация на обединените нации.
Володимир Зеленски, президент на Украйна

Очаква се украинският президент да показа цялостния си проект за победа на Байдън в Белия дом тази седмица. Той също по този начин възнамерява да го разиска с претендентите за президент Камала Харис и Доналд Тръмп. Преди това Зеленски единствено загатна за проекта и съобщи, че той ще бъде основа за всевъзможни бъдещи мирни договаряния с Русия.

Междувременно, всички балтийски страни се оповестиха против Русия и нейната експанзия в Украйна като опасност за личните си народи. 
Настояваме Русия да престане цинично и нахално да употребява разнообразни спорове в своя изгода, като подклажда несъгласия в Африка, Европа, Америка или другаде. Русия нападна единството на нашите общества и генерира неустойчивост. Дезинформацията е необятно употребявано оръжие за тази цел. Трябва да действаме уверено против систематичното разпространяване на неистини.
Алар Карис, президент на Естония

По време на двудневната среща на върха нациите приеха „ Пакт за бъдещето “. Това е проект за справяне с изменението на климата, бедността и поставяне на защитни огради за изкуствения разсъдък.
 UN General Assembly Biden AP Снимка: AP
Междурвременно, президентът на Съединени американски щати Джо Байдън предизвести да не се стига до пълномащабна война в Ливан и съобщи, че е време да се постави завършек на спора в Газа. Това стана по време на последната му тирада като президент пред стотици водачи на Общото заседание на Организация на обединените нации. Байдън прикани страните да „ завършват изискванията “ на съглашението за преустановяване на огъня и освобождение на заложници, което беше утвърдено от Съвета за сигурност на Организация на обединените нации.

Относно напъните на Украйна да отблъсне съветската инвазия Байдън съобщи, че те няма да спрат помощта за Киев. Той приказва и за развиването и заплахите от изкуствения разсъдък и за обстановката в Източна Азия. 
Позволете ми да завърша с това: Дори когато се ориентираме към толкоз доста промени, едно нещо не би трябвало да се трансформира. Никога не би трябвало да забравяме кого сме тук, с цел да представляваме: Хората. 
Джо Байдън, президент на Съединени американски щати

По-рано генералният секретар на Организация на обединените нации Антонио Гутериш осъди възходящия брой държавни управления и други групи, които съгласно него считат, че имат „ право на безвъзмездна карта за излизане от пандиза “, като уточни войните в Украйна, линията Газа и Судан.
Нашият свят е във буря. Намираме се в ера на епична промяна, изправени пред провокации, каквито не сме виждали до момента. Предизвикателства, които изискват световни решения. И въпреки всичко геополитическите разделения не престават да се задълбочават. Войните бушуват, без да знаем по какъв начин ще приключат.
Антонио Гутериш, общоприет секретар на Организация на обединените нации

Срещата на високо ниво на Общото заседание на Организация на обединените нации събира в Ню Йорк повече от 140 международни водачи, измежду които водачите на Израел, Палестина и Украйна. Форумът ще завърши на 30 септември.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР